Blogujeme

.

Zvyšovanie bezpečnosti v tme: Úloha reflexných prvkov a výstražného oblečenia

.

Oblečte sa podľa počasia s inteligentnou kolekciou OOPP, ktorá vám poskytuje spoľahlivú ochranu a pohodlie v každom prostredí.

.

Pracovné oblečenie hrá kľúčovú rolu v každej profesii, kde bezpečnosť a pohodlie idú ruka v ruke. 

.

Najnovšia kolekcia z dielne našich dizajnérov, ktorá je nielen štýlová, poskytuje naviac mimoriadnu funkčnosť a praktickosť. 

.

Antivírusový nano respirátor FFP2 RespiPro Carbon zaisťuje vďaka nanovlákennej membráne záchyt vírusov, baktérií, prachu, smogu, peľu a alergénom. 

.

Pokusy o dokončenie hoci jednoduchých manuálnych úloh, keď teploty klesnú pod bod mrazu, predstavujú poriadnu výzvu. 

.

Riziko porezania na prvý pohľad hrozí len vašim horným končatinám, rovnako si však môžete poraniť dolné končatiny a iné časti tela vrátane tváre.

.

Podľa medzinárodných výskumov je približne 70 % škôd na elektronických zariadeniach spôsobených nesprávnou ochranou personálu! 

.

Určite ste to už zažili. Jeden pľuzgier dokáže znepríjemniť život viac ako zlomenina. Dobre, to trochu preháňame, no aj takéto malé zranenie dokáže ľahko pokaziť celý deň. 

.

Nad otázkou prvej pomoci sa mnohí z nás zamyslia až vo chvíli, keď ju naozaj treba poskytnúť. A to, ako vieme, už môže byť často neskoro. Naučte sa preto pravidlá prvej pomoci pri úraze hneď, aby ste boli vždy pripravení ich použiť.

.

Možno aj vaša práca vyžaduje použitie určitých ochranných pomôcok, bez ktorých by boli vaše zdravie a bezpečnosť ohrozené. Viete však, za akých podmienok máte na ochranné pomôcky nárok a kedy sa o ne zamestnávateľ musí postarať?

.

Zima ešte nepovedala svoje posledné slovo a množstvo ľudí aj teraz pracuje vonku v nízkych teplotách. Niektorí zas musia chladu odolávať celoročne, pretože sa v práci zdržiavajú v chladných skladoch či mraziacich miestnostiach. Ak sa to týka aj vás či vašich zamestnancov, máme pre vás riešenie.

.

Téma uniforiem či jednotných odevov je dlho preberaná vo svete najmä v školstve. Uniformné obliekanie má svojich zástancov aj odporcov a určite má svoje výhody aj nevýhody. V prípade jednotného obliekania zamestnancov však môžu prevážiť práve pozitíva. Pozrime sa teda na nich bližšie. 

.

Dobré zateplenie bytu či domu je dôležité, no ešte dôležitejšie je naše zdravie. Práca so sklenou vatou obnáša určité riziká, preto si vyžaduje odbornosť, opatrnosť a použitie správnych ochranných prostriedkov.

.

Napriek tomu, že manuálnu prácu a pracovné oblečenie si zvyčajne spájame s mužmi, nie je to pravidlom. Aj ženy často vykonávajú prácu, pri ktorej sa potrebujú chrániť vhodným pracovným oblečením, napríklad montérkami. Ako si ich vybrať správne?

.

Nohy nás nosia celé dni, či už sme v práci alebo nie. Aj menšie poranenie dolnej končatiny nám pritom môže pekne skomplikovať život a obmedziť náš pohyb či pohodlie. Aby sme sa vyhli pracovnému úrazu či dlhodobým zdravotným komplikáciám, je vhodné pri práci dbať na správne obutie.

.

Kto už niekedy zažil bolesť v ušiach, vie, aká nepríjemná skúsenosť to môže byť. A čo ak vám problémy so sluchom zostanú natrvalo? Ochranu sluchu naozaj netreba podceňovať, a to najmä v hlučnom prostredí.

.

Vianoce klopú na dvere, a preto pre vás máme niekoľko tipov na vianočné darčeky. Hoci väčšina z vás nás pozná ako distribútora osobných ochranných pomôcok, vedzte, že portfólio našich produktov je omnoho rozmanitejšie.

.

Domnienka, že pracovné odevy vás majú chrániť len dlhodobo, nemusí byť pravdou. Jednorazové pracovné odevy sú špeciálne navrhnuté do špecifických podmienok a určené len k jednorazovému noseniu.

.

Či pracujete v stavebníctve, poľnohospodárstve, laboratóriu alebo akomkoľvek inom potenciálne rizikovom prostredí, mali by ste chrániť svoje dýchacie cesty. Najčastejšie prach, ale aj toxické látky predstavujú neviditeľného nepriateľa. Zamestnávateľ má povinnosť poskytnúť svojim zamestnancom ochranné prostriedky chrániace ich respiračnú sústavu, ak to podmienky vyžadujú. Prax však býva iná. Zamestnancom totiž často odborná príprava ani ochranné prostriedky dýchacích ciest poskytnuté nie su.

.

Skratka OOPP sa síce javí byrokraticky, no skrýva sa pod ňou len označenie osobných ochranných pracovných prostriedkov. Táto kategória je v zákone presne vymedzená a spadajú do nej len také pracovné prostriedky, ktoré spĺňajú všetky stanovené požiadavky.

.

Zrak je zrejme najdôležitejším zmyslom pri akejkoľvek manuálnej práci. O to horšie, keď niečo bráni jeho dokonalému využitiu – napríklad zahmlené okuliare. Či už sa vám však okuliare zahmlievajú pri prechode medzi prostrediami s rôznymi teplotami, alebo za to môžu respiračné pomôcky a rúška, dá sa tomuto problému vyhnúť hneď niekoľkými spôsobmi.